Znajdź nas w Google+

o zajęciach

KADRA
Nasza kadra to osoby z odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym, ale co najważniejsze ze świetnym podejściem do dzieci i o ogromnym sercu dla nich. Rodzice mogą czuć się bezpiecznie zostawiając dzieci pod ich opieką. Wiedzą też, że mogą zawsze liczyć na rady wychowawcze czy relację zarówno z osiągnięć dziecka jak i problemów, które napotyka.

mgr Sylwia Gorechowska
wychowawca w Tęczowym Domku od 2008 roku, z wykształcenia nauczyciel zintegrowanej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pedagog z kilkuletnim stażem. Oprócz pracy z dziećmi w ramach zajęć przedszkolnych, ściśle współpracuje z rodzicami, zawsze służy dobrą radą i pomocą. Nauczyciel z pasją i mnóstwem pomysłów, które zainteresują każdego malucha.

W swojej pracy kładę nacisk na budowanie pozytywnych relacji interpersonalnych oraz wychowanie emocjonalne i rozwijanie kreatywności dzieci. Główną metodą pracy jest zabawa, przez którą dzieci uczą się i zdobywają doświadczenia, rozwijają zainteresowania. Każdego dnia odkrywam świat dziecka, tak jak dzieci odkrywają świat dorosłych. Moim nauczycielem stała się moja córka. Uważam, że od dzieci dorośli mogą uczyć się szczerości, łagodności, fantazji, dostrzegania wokół piękna zwykłych rzeczy. Staram się ciągle doskonalić swój warsztat pracy oraz podnosić kwalifikacje. Interesuję się nowoczesnymi metodami kształcenia i wychowania, jak również tańcem i chemią.


mgr Małgorzata Hanulok - z wykształcenia animator społeczno-kulturalny na kierunku pedagogika; instruktor kulturalno-oświatowy z kilkuletnim stażem. Już w trakcie studiów praktycznie wykorzystywała zdobytą wiedzę prowadząc liczne projekty animacyjne, edukacyjne oraz sportowo-artystyczne dla dzieci i młodzieży.
 

W moim otoczeniu zawsze były małe dzieci, dlatego kontakt z nimi nigdy nie sprawia mi problemu i szybko potrafię nawiązać pozytywną relację z nimi. W pracy z dziećmi trzeba mieć tysiąc pomysłów na minutę, a tego mi nie brakuje. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość oraz wymaga ode mnie ciągłego rozwoju.

Janina Drzyzga opiekun w Tęczowym Domku od 2010 roku, zawsze pomocna i cierpliwa, troskliwie opiekuje się każdym maluchem, dlatego stała się ukochaną panią wszystkich dzieci. Wspiera wychowawcę w czasie zajęć przedszkolnych, jak również utrzymuje stały kontakt z rodzicami.

Dzieci są kochane! Każdego dnia mnie czymś zaskakują. Opieka nad nimi to czysta przyjemność. :-)


TĘCZOWY DOMEK A PRZEDSZKOLE
Czym Tęczowy Domek różni się od przedszkola?
Zajęcia w Tęczowym Domku różnią się od zajęć przedszkolnych przede wszystkim wielkością grup (do 14 osób) oraz indywidualnym podejściem do dzieci. Forma zajęć dostosowana jest do potrzeb dzieci, które w Tęczowym Domku często po raz pierwszy mają dłuższy kontakt z rówieśnikami, jednocześnie uczą się samodzielności np. korzystania z nocnika i toalety, samodzielnego jedzenia i przebierania się itp. Dodatkowym atutem tej formy jest możliwość stałego kontaktu rodziców z osobą prowadzącą.

FORMA ZAJĘĆ
O co dbamy w Tęczowym Domku?
Naszym najważniejszym celem jest bezpieczeństwo dzieci podczas zabawy w Tęczowym Domku, na placu zabaw czy w czasie spaceru. Dbamy również o rozwój dziecka i jak najlepsze przygotowanie do formy przedszkolnej. Chcemy, aby dzieci dobrze się bawiły w bezpiecznych warunkach i w przyjaznej atmosferze.

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA?
Zajęcia w Tęczowym Domku formą przypominają zajęcia przedszkolne, czyli łączymy zajęcia ruchowe, muzyczne, plastyczne, oraz językowe. W okresie od wiosny do jesieni korzystamy z placu zabaw zlokalizowanego przy naszym budynku. W niewielkiej odległości mamy podwórko Nivea z mnóstwem kolorowych urządzeń.

 

undicom.pl
projektowanie stron internetowych katowice, strony www zabrze
created by